EasyPay-ը և AFM-ը միավորում են ջանքերը Հայաստանի ֆինանսական շուկայի թափանցիկության և թվայնացման զարգացման համար
Հրապարակման ամսաթիվ: 22.04.2026 12:00
EasyPay-ը և Armenian Financial Marketplace-ը (AFM) հայտարարել են ռազմավարական գործընկերության մեկնարկի մասին, որն ուղղված է Հայաստանում վճարային լուծումների և թվային դրամապանակների վերաբերյալ տեղեկատվության թափանցիկությանն ու հասանելիության բարձրացմանը: Համագործակցության շրջանակներում easywallet-ը կդառնա AFM-ի հիմնական գործընկերը «Վճարումներ և թվային դրամապանակներ» բաժնում:
2026 թ․ ապրիլից AFM-ը ներկայացնում է էլեկտրոնային դրամապանակներին նվիրված նոր թեմատիկ բաժին, որտեղ օգտատերերը կկարողանան գտնել օբյեկտիվ տեղեկություն, պայմանների և սակագների համեմատություն, ինչպես նաև թարմացումներ Հայաստանի առաջատար վճարային ծառայությունների հասանելի գործառույթների, սակագների և մարքեթինգային արշավների վերաբերյալ:
Ըստ AFM-ի տվյալների՝ արդեն այսօր հարթակի այցելությունների 29%-ը կապված է վճարային համակարգերի մասին տեղեկատվության որոնման հետ: Օգտատերերը հետաքրքված են այն թվային դրամապանակների և ֆինանսական ծառայությունների նկատմամբ, որոնք ի վիճակի են ապահովել ամենօրյա արագ գործարքների հարմարավետությունն ու անվտանգությունը: Այդ հետաքրքրությունն օրեցօր աճում է։ AFM-ի և EasyPay-ի համատեղ ջանքերն ուղղված են շուկայի այս հատվածը յուրաքանչյուր օգտատիրոջ համար առավել հասկանալի, բաց և հասանելի դարձնելուն:
Գործընկերությունը մեկնարկում է 2026 թ․ ապրիլին։ Այս համագործակցությունը նոր մակարդակի է բարձրացնում ֆինանսական գրագիտությունն ու ձևավորում վստահելի միջավայր օգտատերերի համար: EasyPay-ը ստանում է էքսկլյուզիվ գործընկերոջ կարգավիճակ «Վճարումներ և թվային դրամապանակներ» բաժնում:
EasyPay-ի մասին
EasyPay-ը Հայաստանի առաջատար ֆինտեխ ընկերություններից մեկն է, որը տարբեր թվային լուծումներ է առաջարկում վճարումների և գումարային փոխանցումների համար։ 4 200-ից ավելի տերմինալներից բաղկացած ցանցի և easywallet հավելվածի միջոցով հասանելի են ավելի քան 1 000 տեսակ վճարումներ՝ կոմունալ, բժշկական, պետական, ապահովագրական ծառայություններ, վարկերի մարում, տոմսերի գնում, առցանց վարկեր և շատ ավելին։ Մանրամասները՝ easypay.am կայքում։
AFM-ի մասին
Armenian Financial Marketplace-ն արհեստական բանականության հիման վրա գործող անկախ հարթակ է, որն օգնում է Հայաստանի բնակիչներին գտնել և համեմատել երկրի բոլոր 17 բանկերի և առաջատար ֆինտեխ ընկերությունների ֆինանսական պրոդուկտները։ 2025 թ․ ապրիլից ի վեր AFM-ի թիմը պարբերաբար թարմացնում է կայքի տվյալները և կազմում վարկանիշներ ըստ հիմնական բաժինների՝ վարկերից և ավանդներից մինչև քարտեր, հիփոթեք և վճարային գործիքներ։ Մանրամասները՝ afm.am կայքում։

EasyPay and AFM Join Forces to Advance Transparency and Digitalization of Armenia's Financial Market
Publication date: 22.04.2026 12:00
EasyPay and the Armenian Financial Marketplace (AFM) have announced the launch of a strategic partnership aimed at developing transparency and increasing the accessibility of information regarding payment solutions and digital wallets in Armenia. Within the framework of this cooperation, easywallet will become AFM's key partner in the "Payments and Digital Wallets" category.
Starting April 2026, the AFM platform will feature a new thematic section dedicated to electronic wallets: users will be able to access objective reviews, comparisons of terms and tariffs, as well as updates on available features, rates, and marketing promotions from Armenia's leading payment services.
According to AFM data, 29% of all visits to the platform today are already related to searching for information on payment instruments. The platform is recording steady growth in interest toward digital wallets and financial services capable of ensuring the convenience and security of daily rapid transactions. The combined efforts of AFM and EasyPay are aimed at making this market segment more understandable, open, and accessible to every user.
The partnership kicks off in April 2026 and will serve as a step toward forming a culture of trust and financial literacy. EasyPay receives the status of exclusive partner in the "Payments and Digital Wallets" category.
About EasyPay
EasyPay is one of Armenia's leading fintech companies, offering solutions for payments and transfers. Through a network of more than 4 200 terminals and the easywallet app, over 1 000 types of payments are available: utilities, medical, government, and insurance services, loan repayments, ticket purchases, online loans, and much more. Learn more at easypay.am
About AFM
Armenian Financial Marketplace is an independent AI-powered platform that helps residents of Armenia find and compare financial products from all 17 banks and the country's leading fintech companies. Since April 2025, AFM has been regularly updating data and generating ratings across key categories – from loans and deposits to cards, mortgages, and payment instruments. Learn more at afm.am